احتمال شنود مکالمات کاربران آیفون !
احتمال شنود مکالمات کابران آیفون !

با توجه به رشد و گسترش استفاده از فضای مجازی و گوشی های هوشمند ، مسئله ی امنیت اهمیت ویژه ای یافته است به همین دلیل مسئله ی فیس تایم نیز بسیار مهم ارزیابی شده است .

گزارش ها از این قرار است که کارشناسان و کاربران محصولات اپل از وجود یک باگ جدید در پلتفرم تماس ویدیویی فیس تایم خبر میدهند که امکان شنود صدای پیرامون کابران را به افراد غریبه و هکرها میدهد .

با توجه به گزارش های اخیر منتشر شده باگ و آسیب پذیری جدیدی در پلت فرم تماس ویدیویی فیس تایم اپل به وجود آمده است که به افراد غریبه و هکرها این امکان را میدهد با برقراری تماس ویدیویی از طریق این پلتفرم با مخاطب مورد نظر ، حتی بدون اینکه لازم باشد وی جواب تلفن را بدهد ، قادر خواهند بود صدای پیرامون مخاطب مورد نظر را از طریق میکفروفن گوشی شنود کرده و از تمامی مکالمات آنها به صورت مخفیانه باخبر شود .

در پی اعلام این خبر یکی از سخنگویان اپل در این خصوص خطاب به کاربران اعلام کرد که اپل از این موضوع آگاه است و کارشناسان فعال آن در صدد حل هرچه سریعتر این مشکل هستند .

وی افزود ، ما قصد داریم که این مشکل امنیتی را از طریق یک بروزرسانی نرم افزاری ، در اختیار کاربرانمان قرار دهیم .

بنابراین کارشناسان آیفون به کاربران هشدار میدهند که در صورتی که کسی با استفاده از تماس ویدیویی فیس تایم با آنها تماس گرفت  ، باید بداننند که حتی اگر جواب تماس را ندهند بازهم مکالماتشان از طریق میکروفن گوشی شنیده میشود. بسیاری از کارشناسان امنیتی بر این باورند این تنها در صورتی امکان پذیر است که هر دو از سیستم عامل نسخه iOS 12.1.2 در گوشی‌های آیفون خود استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که این مساله وقتی سیستم عامل گوشی شما از چت گروهی فیس تایم پشتیبانی می‌کند، احتمال بیشتر دارد.